02.11.19

Опалювальний сезон: Україна почала відбір газу з підземних сховищ


Україна у зв'язку з похолоданням розпочала відбирати газ з підземних сховищ.

Денний показник споживання газу зріс до 110 млн куб. м. В результаті з підземних сховищ у день відбирається 20 млн куб. м. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив голова ТОВ «Оператор ГТС» Сергій Макогон.

За його словами обсяг газу у сховищах становить 21,785 млрд куб. м. Цієї кількості буде достатньо для проходження опалюваного сезону.

Однак я все одно закликаю всіх економно використовувати енергоресурси, особливо тепло, — наголосив Макогон.

Опалювальний сезон в Україні розпочався наприкінці жовтня. Так, у Києві його початок був найпізнішим за останні 10 років у зв'язку з теплою погодо

Росія в три рази скоротить транзит газу через Україну

Нацбанк оприлюднив базовий сценарій прогнозу обсягів прокачування блакитного палива.

Транзит природного газу через Україну може скоротитися з близько 90 млрд кубічних метрів в 2019 році до 50 млрд в 2020 році і 30 млрд з 2021 року. Такий базовий прогноз оприлюднив Національний банк України (НБУ), який раніше пояснював, чому "Газпром" не відмовиться від транзиту газу через Українуповністю.
При цьому в НБУ підрахували, що прямі втрати економіки від зниження обсягів транзиту 0,6% ВВП в 2020 році та 0,9% ВВП в 2021 році (в порівнянні з показником 2019 року).
"Розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як більш високі, так і більш низькі обсяги транзиту" , – уточнили в Нацбанку.
Нацбанк нагадав, що щорічні надходження України від транзиту складають близько 3 млрд доларів.
"Його припинення призведе не тільки до прямих втрат валютних надходжень, а й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки і забезпечення власних потреб України газом в цілому" , – відзначили в НБУ.
Регулятор підкреслив, що хоча переговори про новий контракт на транзит російського газутривають, визначеності в цьому питанні немає.

Кияни вимагають забрати Лавру у Московського патріархату


Кияни ініціювали збір підписів за передачу Києво-Печерської лаври у відання Київського патріархату. Відповідна петиція розміщена на сайті Київради.

«З огляду на антиукраїнську, цинічну, часто ворожу Україні позицію більшості священиків УПЦ Московського патріархату і особисто предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія, скарбника Києво-Печерської лаври єпископа Варсонофія, прохання розглянути можливість проведення збору підписів громади міста з метою переведення Успенської Києво-Печерської лаври з Московського в Київський патріархат », – йдеться в тексті петиції, повідомляє ipress.ua.

За два дні зібрано понад 70 відсотків від необхідної кількості підписів, а до кінця збору залишається ще вісімдесят сім днів.

Києво-Печерська лавра була заснована в 1051 році при Ярославі Мудрому і є однією з найбільших православних святинь України. Разом з Софійським собором внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, якому було присвоєно статус національного в 1996 р В даний час пам'ятник знаходиться під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв і Української православної церкви Московського патріархату.

Нагадаємо, що Українська Православна Церква Московського патріархату вже не вперше стає об'єктом скандалу. Під час Революції Переваги УПЦ МП підтримувала режим януковича і, за деякими даними, ховала в Лаврі тітушок. Нещодавно стало відомо, що при її підтримці на окупованих бойовиками територіях Донбасу дітям видавали в школах російські підручники. Голова церкви Владика Павло у вересні порушив правила дорожнього руху, проте відмовився визнавати провину і назвав журналістів, які висвітлювали інцидент, «одержимими».