З перенесення у безпечне місце аварійного катера «Навігатор» в Одеському порту почалася реалізація проекту «Чиста гавань».
Начальник Адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук повідомив, що здійснення даного проекту підвищить безпеку в порту і попередить можливі негативні наслідки, - інформує Поштівка.
– Ми повинні дбати про нашу акваторію, тому проект, що стартував, є дуже своєчасним і необхідним. Його реалізація дозволить нам не тільки поліпшити роботу порту, але й принесе підприємству додатковий дохід. Для транспортування аварійного катера була задіяна спецтехніка Одеського порту – стотонний кран і буксир «Трудівник». Крім того, була продемонстрована чітка і оперативна взаємодія між Одеським портом і Одеською філією АМПУ, – зазначив Ігор Ткачук.
– Катер «Навігатор» стоїть в порту вже більше десяти років. Він весь проіржавів, порушилася міцність корпусу, пішов крен на лівий борт і виникла ймовірність того, що судно набере води і впаде в акваторію порту – і це створювало загрозу життю працівників порту та екології. Протягом багатьох років цю проблему ніхто не бажав вирішувати. «Навігатор» належить ДП «Чорноморське морське пароплавство» – це підприємство зараз є банкрутом і не в змозі оплачувати послуги. З приходом Ігоря Ткачука на посаду керівника Одеського порту для вирішення цієї та подібних проблем був ініційований проект «Чиста гавань». Перенесення катера «Навігатор» є першим етапом даного проекту, – розповів керівник портофлоту ДП «ОМТП» Михайло Черних.
За його словами, на місці перенесеного з 13-го причалу катера тепер можуть перебувати судна в очікуванні докового ремонту в модернізованому доці №4 або просто на швартуванні, приносячи при цьому реальний дохід Одеському порту.
На наступному етапі проекту «Чиста гавань» планується підняття затонулого катера «Буревісник», який вважається яхтою Брежнєва. Цей захід буде реалізовано Одеською філією «АМПУ» і держпідприємством «Одеський морський торговельний порт» спільно з Військово-морськими силами України.